Застосування Синупрету

Запалення слизової оболонки носа завжди тягне за собою поява нежитю, який може мати вірусну, бактеріальну чи алергічну природу, порушує носове дихання, погіршує загальне самопочуття людини. Для лікування нежиті іноді недостатньо одних тільки назальних крапель, тому лікарі часто призначають такий лікарський препарат як Синупрет. Згідно з дослідженням і спостереженням лікарів в області отоларингології, ліки Синупрет займає 4 місце серед препаратів часто призначають у терапії захворювань носа, горла, носоглотки. Перевагою препарату вважається його склад, який на 100% складається з рослинних компонентів. Завдяки унікальному складу ліки, він надає м’яку дію на організм, має хорошу переносимість, може комбінуватися з іншими ліками. Лікарський препарат ” Синупрет випускається в декількох формах, що дозволяє використовувати його для дітей і дорослих. Даний препарат не має структурних аналогів, але якщо є необхідність в заміні препарату, можна звернути увагу на інші ліки з ідентичним терапевтичним ефектом. Для успішного лікування захворювань ЛОР-органів і верхніх дихальних шляхів, перед прийомом препарату важливо знати — Синупрет від чого допомагає і як правильно приймати ліки, щоб домогтися гарних лікувальних результатів.

 

Опис препарату

Синупрет (Sinupret) – комбінований препарат з вираженим секретолитическим, протизапальну і секретомоторным властивістю. Його застосування дозволяє діяти на симптоми нежитю зсередини, доповнювати основне лікування. Своє широке застосування препарат знайшов в лікуванні не тільки риніту, але і фронтиту, синуситу. Його часто призначають при хворобах бронхів, горла, простудних захворюваннях. Рослинний склад препарату має високу активність, дозволяє зменшувати відтік тканин, розріджувати і регулювати вироблення слизу, нормалізувати вентиляцію пазух, тим самим позбавляти від закладеності носа, знижувати ризик ускладнень. Ліки Синупрет добре взаємодіє з іншими препаратами, включаючи судинозвужувальні засоби, антибіотики, антигістамінні ліки та інші. В процесі лікування Синупретом головне, дотримуватися рекомендовані дози ліків, оскільки, незважаючи на його рослинний препарат має деякі протипоказання і побічні дії.

Склад і форма випуску



Ліки Синупрет є продукцією німецької фармацевтичної компанії «Bionorica SE». Випускається в декількох формах: краплі, драже (таблетки) або сироп для дітей. Склад усіх форм випуску ідентичний, але препарати містять різні допоміжні речовини.

Драже

Таблетки Синупрет призначаються для дітей старше 12-ти років і дорослих. Зовні вони покриті зеленою оболонкою. Упаковка з препаратом містить 2 блістери по 25 драже у кожному. Таблетки від нежитю Синупрет призначаються для розсмоктування, тому їх не можна запивати водою або проковтувати.

У складі препарату міститься кілька лікувальних рослин, кожне з яких робить свою дію. Одна таблетка містить:

  • Квітки тирличу – 6мг
  • Квітки первоцвіту – 18 мг
  • Квітки бузини – 18мг
  • Трава щавлю – 18 мг
  • Трава вербени – 18 мг

У складі таблеток присутні допоміжні компоненти, які посилюють дію препарату.

 

Краплі

Синупрет краплі призначають для внутрішнього застосування. Випускаються у флаконі з дозатором з темного скла по 100 мл При тривалому зберіганні, на дні флакона може з’явитися осад, тому перед кожним прийомом ліків, флакон треба добре струснути. У складі крапель присутні наступні компоненти:

  • Тирлич – 200мг
  • Первоцвіт – 600мг
  • Щавель – 600 мг
  • Бузина – 600 мг
  • Вербена – 600 мг

Краплі в складі містять етанол, тому особам, які мають непереносимість спирту, краще вибрати іншу форму ліки.

 

Сироп Синупрет

Синупрет сироп призначається для дітей. Випускається ліки у флаконі 100 мл Розчин світло – коричневого кольору, має приємний смак. Основними компонентами є:

  • Корінь геницианы – 70мг
  • Квіти первоцвіту – 200 мг
  • Квіти бузини – 200 мг
  • Листя щавлю -200мг
  • Листя вербени -200 мг

В складі також є етанол (8%), вишневий ароматизатор. Препарат має спеціальний дозатор для зручного використання препарату.

 

Принцип дії

Ліки Синупрет ставитися до рослинних препаратів, тому механізм його дії обумовлений рослинними компонентами. Інструкція по застосуванню Синупрету повідомляє, що препарат не тільки лікує нежить, але і підвищує імунний захист організму до різних вірусних або бактеріальних інфекцій.

Активні компоненти препарату чинять вплив на різні віруси, усувають закладеність носа, зменшують кількість слизових виділень. Клінічні випробування показали, що прийом Синупрету значно прискорює період одужання, знижує ризик ускладнень.

Показання до призначення

Основними показаннями до застосування Синупрету вважаються:

  • Гайморит.
  • Риніт різного походження.
  • Синусити.
  • Фронтит.
  • Гострий і хронічний бронхіт.
  • Бронхіальна астма.
  • Ларингіт.
  • Застуда, грип.

Ліки Синупрет не може виступати основою в лікуванні вищеперелічених захворювань, але його застосування ідеально доповнить основне лікування, посилить ефект інших препаратів.

 

Спосіб прийому, дози

В інструкції до препарату присутня схема лікування Синупретом. Доза будь-якої форми препарату повинна встановлюватися лікарем індивідуально для кожного пацієнта.

Драже

Синупрет в таблетках можна приймати дорослим і дітям від 6-ти років. Для досягнення кращого ефекту препарат можна розсмоктувати, але якщо хворий відмовляється – можна проковтнути, запиваючи невеликою кількістю води.

  • Дорослі приймають по 2 таблетки 2 – 3 рази в день.
  • Дітям від 6-ти років по 1 таблетці тричі в день.

Лікувальний курс становить 7 – 14 днів.

 

 

Краплі

Синупрет у формі крапель має гіркуватий смак, тому їх можна запивати водою або перед вживанням розвести невеликою кількістю соку або води.

  • Дорослі приймають по 50 крапель тричі на день.
  • Діти від 6-ти років по 15 – 25 крапель.

Сироп

  • Дорослі та діти від 12 років – 7 мл сиропу.
  • Діти від 6 до 12 років — 3,5 мл
  • Для дітей від 2 до 6 років – 2 мл

Приймати сироп потрібно 3 рази в день, тривалість лікування визначає лікар.

 

Синупрет при вагітності

У першому триместрі вагітності краще утриматися від внутрішнього застосування Синупрету, але його можна використовувати для інгаляцій. Інгаляційні процедури за допомогою даного препарату можуть проводитися тільки краплями, які вливають у небулайзер, розбавляють з 9% натрій хлорид.

У другому триместрі вагітності можна приймати таблетки та сироп препарату, але тільки після консультації з лікарем і тільки в тому випадку, коли немає ризику для плоду і самої вагітної жінки.

Що краще — краплі або таблетки Синупрет?

Багато стоять перед вибором, що краще краплі або таблетки Синупрету? Для багатьох краплі є більш зручними, але враховуючи, що в їх складі міститься спирт, особам, які мають непереносимість етанолу, краще відмовитися від крапель і зупинити свій вибір на драже. Таблетки Синупрету можна взяти в будь-який зручний час, перебуваючи за межами дому, а краплі потрібно розводити, що не завжди зручно для людей в дорозі. Важливу роль має і вартість препарату, так як краплі трохи дорожче таблеток, порядку на 60 рублів.

Синупрет і Синупрет Форте – в чому різниця?

Виробник пропонує своїм покупцям Синупрет Форте, який має ідентичний склад із звичайним препаратом, але містить більш високі дози діючих компонентів. Препарат «Форте» не призначається дітям від 6-ти років, може застосовуватися тільки дорослими. Різниця між препаратами є і в ціні. Так Синупрет Форте коштує набагато дорожче, ніж звичайний препарат.

 

Протипоказання


Синупрет, як і його аналоги має ряд протипоказань:

  • Діти до 2-х років.
  • Індивідуальна непереносимість складу.
  • Непереносимість фруктози.
  • Пептична виразка.
  • Хронічний алкоголізм.

Синупрет та алкоголь несумісні, оскільки така взаємодія посилить ризик розвитку побічних ефектів. З особливою обережністю приймають препарат особи хворіють епілепсією, цукровий діабет, З обережністю прийом лікарського препарату можливий при таких захворюваннях, хворобах нирок і головного мозку.

Побічні реакції організму

Відгуки людей, які проводили лікування Синупретом, також як і множинних клінічні випробування довели, що препарат має добру переносимість, але при перевищенні рекомендованих доз або наявність в анамнезі хворого протипоказань до використання ліків, можуть з’явитися симптоми побічних реакцій:

  • Порушення роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
  • Біль у животі, нудота.
  • Шкірні реакції: свербіж, висипання на тілі.
  • Задишка.

Такі симптоми зустрічаються крайнє рідко, але при їх появі, потрібно припинити прийом ліків, що звернеться за консультацією до лікаря, який зможе зменшити дозу або замінити ліки на аналог.

 

Відгуки про ліки Синупрет

Синупрет, досить давно на ринку, тому відгуків про препарат дуже багато. Їх можна зустріти на різних форумах, де люди активно обговорюють дію того чи іншого препарату. Згідно з таким відгуками, можна зробити висновок, що препарат справді діє, допомагає впоратися з різними захворюваннями ДОЛ органів та системи дихання. Особливу ефективність відзначають при гаймориті, хронічному синуситі або тривалої закладеності носа. Про те, що препарат справді діє, свідчать і численні відгуки лікарів, які дуже часто використовують цей препарат на практиці.

 

Синупрет – дешеві аналоги

Ліки Синупрет не має ідентичних аналогів, але всі його можна замінити препаратами за схожим терапевтичного ефекту. Такі ліки є виробництвом вітчизняних та іноземних фармацевтичних компаній, мають різну вартість. Враховуючи, що аналоги Синупрету мають інший склад, приймати їх можна тільки за рекомендацією лікаря, ретельно вивчаючи інструкцію по застосуванню. Якщо людина шукає аналог дешевше, йому важливо розуміти, що низька ціна може відобразитися на якості препарату.

Багато шукають аналоги Синупрет у формі крапель для носа або спреїв. Однак таких препаратів на ринку немає. В основному спрей від нежиті відноситься до симптоматичним препаратів, які блокують симптоми риніту, але не впливають на організм зсередини. Саме тому порівнювати Синупрет з ліками у формі спрею немає необхідності. Застосовувати подібні ліки треба в комплексі. Вони гарні по сумісності, знімають симптоми хвороби, прискорюють одужання.

Синупрет або Тонзилгон – що краще?

Тонзилгон – комплексний препарат рослинного походження, в складі якого містяться витяжки з листя лікувальних трав: кульбаба, кора дуба, хвощ, алтей. Препарат може застосовуватися в комплексному лікуванні захворювань ЛОР органів та системи дихання вірусного або бактеріального походження. Препарат має здатність впливати на кашльовий центр, зменшує відтік тканин, підвищує імунітет. Тонзилгон має виражену протизапальну, бактерицидну дію. На відміну від Синупрету, який більше діє на слизову носа, Тонзилгон – краще приймати при ураженні органів дихання. Поєднувати обидва препарату не рекомендується.

Як показує практика, Тонзилгон набагато частіше викликає алергію, тому його з обережністю потрібно давати дітям. Тонзилгон і Синупрет — схожі між собою, але це два різних препарати, які не тільки мають різний склад, але і принцип дії. Вартість

Циннабсин або Синупрет – що вибрати?

Близький аналог Синупрету по терапевтичній дії — таблетки Циннабсин, які відносяться до гомеопатії, що застосовуються для лікування захворювань носа, горла. Препарат має добру переносимість, не має протипоказань, може призначатися маленьким дітям. Таблетки Циннабсин часто застосовуються в терапії захворювань вражаючих придаткові пазухи носа: синусит, фронтит, гайморит. Прийом ліків дозволяє полегшувати носове дихання, знімати відтік слизової, нейтралізувати запальні процеси. Ефект від лікування буде присутній вже через 4 – 7 днів. На відміну від Синупрету, приймати Циннабсин потрібно набагато довше.

Висновок

Синупрет – перевірений і ефективний засіб для лікування захворювань вражаючих ЛОР органи, але для успішного одужання в процесі прийому препарату слід строго дотримуватися рекомендацій лікаря. Лікарський препарат ” Синупрет, є унікальним за складом, тому ідентичних препаратів на фармацевтичному ринку немає. Якщо людина шукає і застосовує дешеві кошти, це не дає гарантії, що динаміка хвороби буде позитивною. Синупрет зможе доповнити будь-яке лікування, але все ж приймати його треба за призначенням.